Registered athletes

List of registered athletes for Laponia Triathlon 2017 (27 women, 59 men, 86 in total)
(only those who´s payments have been received per 2017-06-23 are listed)

Class First name Last name Nationality Club
Women Martina Antonsson Sverige Team Trelleborg triathlon
Women Johanna Bach Wallentin Sverige SPIF
Women Anna Bylund Sverige Stöcke TS Järnet
Women Maria Edstedt Sverige Race & Shine Sports Club
Women Sara Elfving Sverige Karlshamns SK triathlon
Women Angela Gerlitz Sverige Norra Stockholm Endurance
Women Maria Fernanda Gomez Mexico GyCh Racing Team
Women Catrine Gustafsson Sverige Axa Sports Club
Women Johanna Holmsten Sverige Norra Stockholm Endurance
Women Maarit Kaskela Sverige Gävle Triathlonklubb
Women Jonna Kässi Sverige Gällivare Endurance
Women Irina Köntti Finland Hyvinkään Pyöräilijät
Women Sofie Lantto Sverige Terrible Tuesdays Triathlon Club
Women Eva Lidman Sverige Luleå Triathlon
Women Cecilia Linton Sverige Independent
Women Carina Ljung Sverige Norra Stockholm Endurance
Women Susanne Löffler Germany SPIF
Women Annika Nilsson Sverige Lulekamraterna
Women Åsa Nilsson Sverige Östersund Triathlon
Women Sara Rydefjärd Sverige AXA Sports Club
Women Liselott Silwer Sverige Stockholm Långdistansklubb
Women Monique Stalås Hörnsten Sverige Norra Stockholm Endurance
Women Christine Tedenlind Sverige Formtopp IF
Women Sara Vernersson Sverige Fredrikshof IF CK
Women Ida Wågberg Sverige Stöcke TS Järnet
Women Maarit Åström Sverige CK Sävast
Women Petra Ödman Sverige Stöcke TS Järnet
Men Kalle Alexandersson Sverige I2 IF eller Göteborg Triathlon IF
Men Tommy Schröder Andersen Sverige Örebro AIK
Men Simon Axlund Sverige Åkersberga triathlon
Men Rune Bergqvist Sverige Norra Stockholm Endurance
Men Anders Björk Sverige Gävle Triathlonklubb
Men Alexander Blomgren Sverige Fredrikshof IF CK
Men Carlos Celis Mexico GyCh Racing Team
Men Pierre Chetcuti France SPIF
Men Thierry Delafoy France Orléans ASFAS Triathlon
Men Daniel Dyrander Sverige Gällivare Endurance Club
Men Pelle Edlund Sverige Stöcke TS Järnet
Men Geir Elde Norway Nordlysbyen Triatlonklubb
Men Andreas Elmgren Sverige IK Fyris/Triathlon
Men Örjan Fjällborg Sverige Gällivare Endurance Club
Men Lennart Flygare Sverige Stöcke TS Järnet
Men Kristian Gustafsson Sverige Östersund Triathlon
Men Magnus Hagström Sverige Terrible Tuesdays Triathlon Club
Men Victor Hedin Sverige Trispot Sweden
Men Tomas Hellman Sverige Valhallabryggeriet
Men Stefan Hertil Sverige Stöcke TS Järnet
Men Bernhard Hirschauer Germany Norra Stockholm Endurance
Men Niklas Holmsten Sverige Norra Stockholm Endurance
Men Anssi Härmä Sverige Axa Sports Club
Men Magnus Högfeldt Sverige Terrible Tuesdays Triathlon Club
Men Odd-Børre Jensen Norway Alta IF
Men Christian Jonhammar Sverige Athletic Club Salt Lake
Men Paavo Juntunen Finland Hyvinkään Pyöräilijät
Men Henrik Karlborg Sverige Stöcke TS Järnet
Men Magnus Karlsson Sverige Gällivare Endurance Club
Men Tore Klingberg Sverige Stöcke TS Järnet
Men Magnus Konradsson Sverige Lulekamraterna
Men Ola Langvall Sverige 338 Småland Triathlon & MSF
Men Odd Larson Sverige Norra Stockholm Endurance
Men Markus Lejon Sverige Stöcke TS Järnet
Men Patrik Lilja Sverige Team Kungälv
Men Per Lundh Sverige Stöcke TS Järnet
Men William Malm Sverige Stöcke TS Järnet
Men Valery Marion France USA triathlon
Men Emil Martinsson Sverige Umara Sports Club
Men Cameron Mcomish New Zealand Triathlon QLD
Men Aron Modig Sverige AXA Sports Club
Men Christian Nilsson Sverige AXA Sports Club
Men Emil Nilsson Sverige SPIF
Men Carl Norell Sverige Terrible Tuesdays Triathlon Club
Men Niklas Norling Sverige Gävle Triathlonklubb
Men Urmas Paejärv Estonia Triathlon Estonia
Men Thomas Petersson Sverige Team Trelleborg Triathlon
Men Julien Piette France Villeneuve D’ascq TRIATHLON
Men Andreas Ramström Sverige Luleå Triathlon
Men Mattias Rekonius Sverige Örebro AIK
Men Rafael Saers Sverige Gävle Triathlonklubb
Men Glenn Sæstad Norway Brandkårensidrottsklubb Stockholm
Men Tomas Seco Spain Stöcke TS Järnet
Men Martin Servin Sverige Stöcke TS Järnet
Men Niclas Store Sverige Stöcke TS Järnet
Men Björn Tunemalm Sverige Stöcke TS Järnet
Men Rickard Wallén Sverige Team B3IT
Men Daniel Westerblom Sverige SPIF
Men Johan Wetterhorn Sverige Stöcke TS Järnet